CZAS NA ZMIANY! CANAL+ URUCHAMIA „AKADEMIĘ TRENERA” – AUTORSKĄ INICJATYWĘ SPOŁECZNĄ

18.09.2012
We wrześniu, pod egidą CANAL+, rusza „Akademia Trenera” - pierwszy w Polsce, niekomercyjny program szkolenia najmłodszych piłkarzy. Honorowy patronat nad nowatorskim projektem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ambasadorami akcji są Maciej Murawski i Grzegorz Mielcarski, a partnerem medialnym „Przegląd Sportowy”.

W ramach „Akademii Trenera” CANAL+ udostępniać będzie bezpłatnie wszystkim jej członkom – piłkarskim trenerom i opiekunom pracującym z dziećmi i młodzieżą unikalne na polskim rynku materiały szkoleniowe opracowane przez zespół profesjonalistów pod przewodnictwem trenera Marcina Sasala.

- Powracająca od wielu lat w debacie publicznej kwestia właściwego szkolenia piłkarskiej młodzieży nabrała szczególnego znaczenia po Euro 2012. Inicjatorem Akademii Trenera jest Dyrektor ds. Sportu CANAL+ Tomasz Smokowski, który od wielu lat wskazywał na potrzebę wdrożenia programu wspierającego proces kształcenia młodych piłkarzy. Uruchamiając Akademię Trenera CANAL+ chce dać impuls do długofalowych działań i zmian, koniecznych dla rozwoju i umocnienia polskiego futbolu – powiedziała Beata Mońka, Prezes spółki CANAL+ Cyfrowy - Wierzymy, że nasz projekt, który uzyskał wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki to pierwszy krok na drodze do tak wyczekiwanych przez kibiców sukcesów polskich piłkarzy – dodała Prezes Mońka.

Akcję wspiera redakcja sportowa CANAL+, a jej Ambasadorami zostali Maciej Murawski i Grzegorz Mielcarski, byli znakomici piłkarze, a obecnie eksperci stacji.

- Zdajemy sobie sprawę jak wielu jest w Polsce trenerów, którzy chcą szkolić młodzież i z nią pracować. Często nie wiedzą jednak jak w praktyce ćwiczyć z chłopcami i dziewczynkami marzącymi o graniu w piłkę nożną na najwyższym poziomie. „Akademia Trenera” to projekt, nad którym pracowaliśmy ostatnich kilkanaście miesięcy. Zaprosiliśmy do współpracy Marcina Sasala - jednego z najbardziej uzdolnionych polskich trenerów, słynącego z wzorowej pracy z młodzieżą, byłego szkoleniowca klubów Ekstraklasy. Wspólnie z grupą swoich współpracowników przygotował pilotażowy program na rzecz sportu młodzieżowego. Jestem przekonany, że w ten sposób CANAL+ zaoferuje wszystkim, którym leży na sercu przyszłość polskiego futbolu wspaniałe narzędzie do pracy – powiedział Tomasz Smokowski, Dyrektor ds. Sportu CANAL+, pomysłodawca „Akademii Trenera”.

Fundamentem „Akademii Trenera” jest program szkolenia młodych piłkarzy przygotowany w formie 5-odcinkowej serii DVD. Umieszczone w filmach materiały kierowane są zarówno do zawodowych, jak i rekreacyjnych trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą w wieku 10-16 lat. Na każdy kilkudziesięciominutowy film składają się specjalne segmenty, w których bardzo dokładnie pokazane są ćwiczenia, jakie krok po kroku należy wykonywać w procesie szkoleniowym. Materiały zostaną bezpłatnie rozesłane przez CANAL+ do pierwszych 500 trenerów i opiekunów, którzy zarejestrują się na specjalnej platformie internetowej www.akademiatrenera.canalplus.pl. W kolejnych tygodniach materiały zostaną udostępnione online dla wszystkich osób szkolących młodzież w zakresie wychowania fizycznego lub zainteresowanych tą tematyką.

Za pośrednictwem platformy internetowej uczestnicy „Akademii Trenera” będą mieli możliwość konsultacji z autorami materiałów szkoleniowych, trenerem Marcinem Sasalem i jego współpracownikami. Będzie można również przeczytać wywiady z Ambasadorami Programu, cykliczne wpisy na blogu Macieja Murawskiego oraz liczne artykuły nawiązujące do problematyki szkoleniowej, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. W ramach platformy internetowej będą dostępne zdjęcia i filmy uczestników programu. Drużyny, które wstąpią do „Akademii Trenera” będą mogły przesyłać materiały filmowe ilustrujące treningi prowadzone w ramach programu CANAL+, a internauci w drodze głosowania wyłonią tę, która wykaże się największymi postępami. Wybierane będą również najbardziej efektowne bramki strzelone przez młodych piłkarzy.

„Akademia Trenera” to kolejna inicjatywa stacji, działającej od lat na rzecz polskiego sportu, która inwestuje znaczące środki w rozwój i profesjonalizację rodzimego futbolu, prezentując nieprzerwanie od 17 lat rozgrywki na swojej antenie, zapewniając kibicom najwyższe standardy realizacyjne, emisyjne i dziennikarskie.

Twój komentarzTreść


NAJNOWSZE

Amanda Peet rozwodzi się przez Jona Snowa
04.09.2015
Amanda Peet rozstaje się z mężem, bo zabił Jona Snowa. czytaj więcej
Nowa Ariana Grande w październiku
04.09.2015
Ariana Grande dała do zrozumienia, iż jej nowa płyta ukaże się w przyszłym miesiącu. czytaj więcej
Graj w "Grand Theft Auto" z Danielem Radcliffe'em
04.09.2015
Do sieci trafiła zapowiedź filmu "The Gamechangers" z Danielem Radcliffe'em w roli głównej. czytaj więcej
Z "Birdmana" do "Bloodline"
04.09.2015
Andrea Riseborough dołączyła do obsady serialu "Bloodline". czytaj więcej
Tim Burton zaprasza do domu pani Peregrine
04.09.2015
Do sieci trafiła pierwsza zapowiedź nowego filmu Tima Burtona, "Miss Peregrine's Home For Peculiar Children". czytaj więcej
Gerard Butler będzie headhunterem
04.09.2015
Gerard Butler zagra główną rolę w filmie "The Headhunter's Calling". czytaj więcej
Dwie nowe piosenki z "Imperium"
04.09.2015
W sieci pojawiły się dwa nagrania promujące drugi sezon serialu "Imperium". czytaj więcej
Straight Outta Comton
04.09.2015
"Straight Outta Comton" to tak naprawdę dwa filmy w jednym. Z jednej strony klasyczna, raczej przeciętna muzyczna biografia, z drugiej mocny głos w sp... czytaj więcej
Steven Spielberg wskrzesi "Szczęki" i "Powrót do przyszłości"?
04.09.2015
Według najnowszych doniesień, Steven Spielberg może zająć się remake'ami swoich klasycznych dzieł. czytaj więcej
Selena Gomez sąsiadką Setha Rogena
04.09.2015
Selena Gomez wystąpi w sequelu komedii "Sąsiedzi". czytaj więcej

Z POLSKI

Borys Szyc jako Kantor
28.07.2015
Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku Borys Szyc przedstawił się fanom w swojej nowej kreacji - Tadeusza Kantora. czytaj więcej

ZE ŚWIATA

Amanda Peet rozwodzi się przez Jona Snowa
04.09.2015
Amanda Peet rozstaje się z mężem, bo zabił Jona Snowa. czytaj więcej